Kaip greičiau atsidurti Google ir kitose paieškų sistemose?

Tik ką susikūrei svetainę, puolei į Google.lt ir, kas gi čia dabar? Google neranda tavo svetainės.

Kodėl mano svetainės nėra Google?

Tai vienas tų klausimų, kuris pirmiausia kyla žmogui, pirmąkart susikūrusiam svetainę.

Jeigu tik ką susikūrei interneto svetainę arba jeigu, kas nors tau ją suprogramavo, pirmiausia turime tave nustebinti – Google nėra internetas. Taip, teisingai, Google nėra Internetas.

Internetas yra visuma į pasaulinį tinklą susijungusių kompiuterių ir serverių, o Google, tiesą sakant, yra tiesiog interneto svetainė, tokia pati, kaip ir tavoji svetainė.

Kaip tavoji svetainė yra interneto dalis, taip ir Google yra tik interneto dalis.

Esminis skirtumas tarp tavo ir Google svetainių yra tas, kad jeigu tavo svetainė yra skirta informacijai apie tave (tavo veiklą, įmonę ir pan.) pateikti, tai Google svetainė yra suprogramuota taip, kad lankytojas galėtų joje ieškoti informacijos po didžiulę Google duomenų bazę.

Tik susikūrus www svetainę jinai tampa pasiekiama internetu – lankytojai gali patekti į ją surinkę interneto naršyklėje jos adresą.

Kaip, ko gero, jau supratai, tik susikūrus svetainę, jinai automatiškai neatsiranda Google duomenų bazėje.

Pasaulyje tikrai yra tam tikras procentas internetinių svetainių apie kurias Google nieko nežino, tačiau Svetaine.lt atveju – viskas gerai, tiesiog, Google dar nespėjo suindeksuoti ir įtraukti tavo interneto svetainės į savo duomenų bazę. Palauk dieną kitą ir tu atsirasi Google.

 


 

O kaip tada kitos svetainės atsiranda Google?

Pradėkime nuo to, kokiu principu veikia visos paieškos sistemos.

 

Kiekviena paieškos sistema susideda iš 3 dalių:

 1. Paieškos boto (roboto – automatiškai veikiančios programos), kuris naršo po internetą po jam žinomas svetaines ir peržiūri informaciją jose.
 2. Indeksuotojo, kuris suindeksuoja kiekvieną svetainėse esantį žodį į didžiulę Google duomenų bazę (įsivaizduokite kiek internete yra svetainių ir kiek jose yra teksto).
 3. Užklausų apdorotojo, kuris palygina, Google besinaudojančio žmogaus, įvestą paieškos frazę su duomenų bazėje esančiais įrašais ir pateikia vartotojui, labiausiai užklausą atitikusių, svetainių sąrašą.


Apie naują interneto svetainę paieškos robotas gali sužinoti 3 būdais:

 1. Radęs nuorodą į nežinomą svetainę, jam jau žinomose svetainėse. Paieškos robotas tam tikro laiko intervalais vis iš naujo apsilanko jam žinomose svetainėse ir perindeksuoja informaciją jose, tad radęs naują nuorodą, robotas įtraukią ją į būtinų suindeksuoti svetainių sąrašą.
  1. Taip pat, padeda savo svetainės užregistravimas Google Analytics statistikos rinkimo įrankyje.
 2. Užregistruoti savo svetainę Google Analytics svetainių statistikos rinkimo įrankyje.
 3. Svetainės savininkas gali pats pranešti paieškos sistemai apie naują svetainę.

Pirmasis ir antrasis būdas paprastai būna greitesni už trečiajį.

Tereikia užregistruoti savo svetainę kuo daugiau internetinių katalogų, paskelbti apie ją kuo daugiau forumų ar skelbimų portalų. Geriausia, jeigu nuorodą į tavo svetainę būtų įdėta dažnai Google indeksuojamoje www svetainėje (galima paklausinėti gal kas iš pažįstamų rato turi svetaines ir galėtų įsidėti nuorodą į tavąją svetainę). Tokiu būdu, ne tik paieškos robotai greičiau aptiks tavo svetainę, bet ir tikri žmonės sužinos apie tavo svetainę.

Tiesa, nemanyk, kad tą pačia minutę, kai tik praneši paieškos sistemoms tiesiogiai, tavo svetainė bus iškart suindeksuota ir jau matoma tarp paieškų rezultatų. Po teisybei, pirmąkart paieškų robotas gali apsilankyti tavo svetainėje, kad ir po savaitės – tai gali įvykti bet kada, bet tikrai ne iškart. Pasaulyje yra milijardai svetainių. Net ir Google neturi tokių pajėgumų, kad galėtų jas visas iš karto perindeksuoti.


Nuorodos per kurias gali pranešti apie savo svetainę tiesiogiai paieškos sistemai:

Geriausia, žinoma, yra kombinuoti abu būdus.

 


 

Kad padėti  svetaine.lt klientams greičiau patekti į paieškas, esame paruošę specialų sąrašą nuorodų, kur galima registruoti savo svetaines.

Jeigu svetaine.lt esi užsisakęs talpinimo serveryje paslaugą, tik prisijungęs prie sistemos matysi žemiau pavaizduotas nuorodas. Kuo daugiau nuorodų katalogų priregistruosi savo svetainę – tuo geriau.

Registracija į internetinius katalogus

 

Interneto svetainė, kaip vizitinė kortelė.

Kad vizitinė kortelė duotų naudą, jinai turi būti perduota kitam žmogui. Kad interneto svetainė būtų naudinga, apie ją reikia paskelbti kitose svetainėse.

 

Reziumė – kaip greitai tavo svetainė atsiras Google, priklauso tik nuo tavęs.

Jeigu nieko su savo svetaine nedarysi (nesistengsi dėl jos, nereklamuosi jos) niekas apie ją ir nesužinos, net ir Google.

Tie, kurie šiek tiek pasistengs, gali tikėtis būti įtraukti į Google duomenų bazę jau per pirmąsias dienas po svetainės starto, kiti galbūt atsidurs savaitės bėgyje, o visai nieko nedarantiems – procesas gali užsitęsti.

Taigi, jeigu tavo svetainės dar nėra paieškų sistemose, vadinasi:

 1. Arba dar per anksti ir reikia palaukti, kol Google robotai teiksis apsilankyti ir suindeksuoti tavo svetainę,
 2. Arba tiesiog dar nieko nepadarei, kad apie svetainę žinotum ne tik tu, bet ir kiti.

 

Dar neturi svetainės? Susikurk pats su svetaine.lt

11 komentarų apie - “Kaip greičiau atsidurti Google ir kitose paieškų sistemose?

 1. Daug kas buvo žinoma. Bet ir naujo daug sužinojau. Labai geras sistemingas straipsnis. Ačiū

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *