Kaip geriausia rašyti tekstus www svetainėje?

Keletas patarimų, kaip rašyti tekstus.

  • Naudok kontrastingas spalvas – taip tavo tekstas taps lengviau ir maloniau skaitomas. Sunku skaityti šviesų tekstą šviesiame fone arba atvirkščiai – tamsų tekstą tamsiame fone. Taip pat yra kai kurios teksto ir fono spalvų kombinacijos, kurios nėra labai malonios – pavyzdžiui mėlynas fonas ir žalias tekstas yra garantuotas akių skausmas.

  • Nepersistenk formatuodamas tekstą – visoje svetainėje nenaudok daugiau 2 (na maksimum 3) skirtingų šriftų. Tebūnie vienas šriftas pagrindiniam tekstui, kitas – antraštėms. Neperduozuok ir spalvų. Įsivaizduok tekstą svetainėje, kur kiekviena pastraipa parašyta vis kitu šriftu, o tekstas ryškinamas vis kita spalva. Tai labai sulėtina ir apsunkina skaitymą, todėl erzina lankytojus – tokio neskoningo chaoso niekas nesivargins skaityti. Genialumas paprastume ir tvarkoje.
  • Nepadaugink tekstų – savo svetainės lankytoją privalai įtikinti, sužavėti ar nustebinti vienu ar dviem sakiniais. Greičiausiai pats esi ne kartą pastebėjęs, kaip nesinori net pradėti skaityti teksto svetainėje vien pamačius, kiek jo ten yra. Nerašyk romanų – jų vistiek niekas neskaitys, eik iš karto prie esmės.
  • Skaidyk tekstą dalimis – lankytojai, pirmą kartą patekę į tavo svetainę, nepuola skaityti jos visos nuo pat pirmos iki paskutinės raidės. Pirmiausia, ką lankytojai daro, tai ima „skenuoti“ išsiskiriančius teksto elementus ir tik tada iš jų nusprendžia ar verta skaityti viską nuosekliai. Tai užtrunka vos kelias sekundes, bet jeigu tavo svetainėje tekstas nėra išskaidytas į logines dalis, pastraipas ar kitais būdais nėra palengvinamas „skenavimo“ procesas, lankytojas greičiausiai nesivargins ir paliks svetainę, o tu juk to nenori.
  • Rašyk taisyklingai – niekas taip neatbaido lankytojų, kaip su gramatikos ar stiliaus klaidomis parašyti tekstai.
  • Atnaujink tekstus – kelių metų senumo naujienos tavo svetainei prestižo tikrai neprideda. Informaciją reikia periodiškai peržiūrėti, atnaujinti datas, patalpinti pasikeitusias sąlygas, naują aprašymą ir t.t.
  • Padėk savo lankytojams – lankytojai ateina į tavo svetainę ieškodami atsakymų, todėl turi padėti juos rasti. Atsižvelgdamas į tai, tobulink tekstus savo svetainėje. Atsakyk sau į klausimą „kuo mano svetainė turi būti naudinga lankytojui?“ – atsakymus aiškiai perteik savo svetainės tekstuose. Po to dar kartą įsitikink, ar lankytojai tikrai gali nuo pat pirmo puslapio per kelias sekundes suprasti apie ką tavo svetainė.

Metas visa tai įgyvendinti praktikoje, keliaujam į svetaine.lt

 

Vis dar nesi įtikintas? Pabandyk paskaityti tekstą žemiau – tai tas pats tekstas, kurį ką tik perskaitei aukščiau.

Naudok kontrastingas spalvas – taip tavo tekstas taps lengviau ir maloniau skaitomas. Sunku skaityti šviesų tekstą šviesiame fone arba atvirkščiai – tamsų tekstą tamsiame fone. Taip pat yra kai kurios teksto ir fono spalvų kombinacijos, kurios nėra labai malonios – pavyzdžiui mėlynas fonas ir žalias tekstas yra garantuotas akių skausmas. Nepersistenk formatuodamas tekstą – visoje svetainėje nenaudok daugiau 2 (na maksimum 3) skirtingų šriftų. Tebūnie vienas šriftas pagrindiniam tekstui, kitas – antraštėms. Neperduozuok ir spalvų. Įsivaizduok tekstą svetainėje, kur kiekviena pastraipa parašyta vis kitu šriftu, o tekstas ryškinamas vis kita spalva. Tai labai sulėtina ir apsunkina skaitymą, todėl erzina lankytojus – tokio neskoningo chaoso niekas nesivargins skaityti. Genialumas paprastume ir tvarkoje. Nepadaugink tekstų – savo svetainės lankytoją privalai įtikinti, sužavėti ar nustebinti vienu ar dviem sakiniais. Greičiausiai pats esi ne kartą pastebėjęs, kaip nesinori net pradėti skaityti teksto svetainėje vien pamačius, kiek jo ten yra. Nerašyk romanų – jų vistiek niekas neskaitys, eik iš karto prie esmės. Skaidyk tekstą dalimis – lankytojai, pirmą kartą patekę į tavo svetainę, nepuola skaityti jos visos nuo pat pirmos iki paskutinės raidės. Pirmiausia, ką lankytojai daro, tai ima „skenuoti“ išsiskiriančius teksto elementus ir tik tada iš jų nusprendžia ar verta skaityti viską nuosekliai. Tai užtrunka vos kelias sekundes, bet jeigu tavo svetainėje tekstas nėra išskaidytas į logines dalis, pastraipas ar kitais būdais nėra palengvinamas „skenavimo“ procesas, lankytojas greičiausiai nesivargins ir paliks svetainę, o tu juk to nenori. Rašyk taisyklingai – niekas taip neatbaido lankytojų, kaip su gramatikos ar stiliaus klaidomis parašyti tekstai. Atnaujink tekstus – kelių metų senumo naujienos tavo svetainei prestižo tikrai neprideda. Informaciją reikia periodiškai peržiūrėti, atnaujinti datas, patalpinti pasikeitusias sąlygas, naują aprašymą ir t.t. Padėk savo lankytojams – lankytojai ateina į tavo svetainę ieškodami atsakymų, todėl turi padėti juos rasti. Atsižvelgdamas į tai, tobulink tekstus savo svetainėje. Atsakyk sau į klausimą „kuo mano svetainė turi būti naudinga lankytojui?“ – atsakymus aiškiai perteik savo svetainės tekstuose. Po to dar kartą įsitikink, ar lankytojai tikrai gali nuo pat pirmo puslapio per kelias sekundes suprasti apie ką tavo svetainė.

3 komentarai apie - “Kaip geriausia rašyti tekstus www svetainėje?

  1. Ačiū už protingus pamokymus. Visada jais pasinaudosime ir iš jų mokysimės.
    Fondo ,,Baltasis balandis“ pirmininkė Aldona.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *