Žymų Archyvai: laikinieji failai

Kaip ištrinti laikinus failus iš interneto naršyklės?

Kas yra tie laikini failai (cache’as) ir kodėl juos apskritai reikėtų trinti?

Visos interneto naršyklės stengiasi, kuo greičiau užkrauti interneto svetaines, todėl jeigu užsikrovei svetainę vieną kartą, antrą kartą tavo interneto naršyklė jos iš naujo nebekraus, o tiesiog parodys prieš tai lokaliai kompiuteryje išsaugotą svetainės versiją. Štai todėl apsilankius svetainėje antrą kartą, jinai užsikrauna daug greičiau nei pirmąjį kartą.

Daugeliu atveju tai yra gerai, nes leidžia greičiau naviguoti po internetinę svetainę, tačiau jeigu aktyviai redaguoji savo paties svetainę, tai gali pradėti trukdyti, nes pvz. įkėlęs naują nuotrauką į svetainę vietoj senosios, kartais gali likti nustebęs pamatęs, kad interneto naršyklė vis dar tebekrauna senąją nuotrauką.

Tokiais atvejais, pabandyk kelis kartus klaviatūroje nuspausti Ctrl + F5 klavišų kombinaciją (Chrome naršyklės atveju: Shift + F5), kuri liepia interneto naršyklei perkrauti svetainę iš naujo, tik šį kartą – tiesiai iš serverio (su naujausiomis nuotraukomis).

Jeigu tai vis tiek nepadėjo arba tiesiog nelabai supratai kaip atlikti Ctrl + F5 (arba Shift + F5), tada tiesiog ištrink iš interneto naršyklės laikinus failus – tokiu būdu interneto naršyklė parsisiųs naujausius tavo svetainės failus ir tu galėsi pamatyti, kaip tavo svetainė šiuo metu yra realiai rodoma lankytojams.

Laikinųjų failų trynimas iš Internet Explorer interneto naršyklės:

 

Laikinųjų failų trynimas iš Mozilla Firefox interneto naršyklės:

 

Laikinųjų failų trynimas iš Google Chrome interneto naršyklės: