Žymų Archyvai: interneto naršyklė

Kaip ištrinti laikinus failus iš interneto naršyklės?

Kas yra tie laikini failai (cache’as) ir kodėl juos apskritai reikėtų trinti?

Visos interneto naršyklės stengiasi, kuo greičiau užkrauti interneto svetaines, todėl jeigu užsikrovei svetainę vieną kartą, antrą kartą tavo interneto naršyklė jos iš naujo nebekraus, o tiesiog parodys prieš tai lokaliai kompiuteryje išsaugotą svetainės versiją. Štai todėl apsilankius svetainėje antrą kartą, jinai užsikrauna daug greičiau nei pirmąjį kartą.

Daugeliu atveju tai yra gerai, nes leidžia greičiau naviguoti po internetinę svetainę, tačiau jeigu aktyviai redaguoji savo paties svetainę, tai gali pradėti trukdyti, nes pvz. įkėlęs naują nuotrauką į svetainę vietoj senosios, kartais gali likti nustebęs pamatęs, kad interneto naršyklė vis dar tebekrauna senąją nuotrauką.

Tokiais atvejais, pabandyk kelis kartus klaviatūroje nuspausti Ctrl + F5 klavišų kombinaciją (Chrome naršyklės atveju: Shift + F5), kuri liepia interneto naršyklei perkrauti svetainę iš naujo, tik šį kartą – tiesiai iš serverio (su naujausiomis nuotraukomis).

Jeigu tai vis tiek nepadėjo arba tiesiog nelabai supratai kaip atlikti Ctrl + F5 (arba Shift + F5), tada tiesiog ištrink iš interneto naršyklės laikinus failus – tokiu būdu interneto naršyklė parsisiųs naujausius tavo svetainės failus ir tu galėsi pamatyti, kaip tavo svetainė šiuo metu yra realiai rodoma lankytojams.

Laikinųjų failų trynimas iš Internet Explorer interneto naršyklės:

 

Laikinųjų failų trynimas iš Mozilla Firefox interneto naršyklės:

 

Laikinųjų failų trynimas iš Google Chrome interneto naršyklės:

Kas yra „Interneto naršyklė“?

Nors ir juokinga, tačiau paklausime tavęs tokio klausimo:

Ar žinai, kas per daiktas yra „Interneto naršyklė“?

Šiame video pamatysi, kokius atsakymus išgirdo Google komanda, uždavusi šį klausimą 50 skirtingų žmonių Times aikštėje New York’e.

Atsakymai labai juokingi ir net absurdiški, bet video tikrai nėra falsifikuotas. Iš savo patirties galime pasakyti, kad ko gero 75% skambinančių žmonių išgirdę frazę:

– gerai, o dabar atsidarykite interneto naršyklę…

labai labai pasimeta ir atsako kažką panašaus į:

– o kas čia per programa? Nėra pas mane tokio dalyko…

 

Jeigu esi vienas iš tų žmonių, kurie vis dar nelabai supranta, kas yra „Interneto naršyklė“ arba angliškai – „Internet Browser“, aiškiname:

  • Interneto naršyklė yra programa su kuria tu naršai po internetą  (internetines svetaines, portalus).
  • Google nėra internetas.
  • Google yra interneto svetainė indeksuojanti kitas svetaines internete.
  • Po Google paiešką tu naršai su interneto naršykle.
  • Dažniausiai kompiuteriuose yra įrašyta Internet Explorer internetinė naršyklė.
  • Alternatyvios Interneto naršyklės yra greitesnės, patogesnės, saugesnės ir galinčios gražiau atvaizduoti svetaines nei Internet Explorer’is.

Rekomenduojame išbandyti šias modernias interneto naršykles:

Išmėgink Mozilla Firefox Išmėgink Google Chrome Išmėgink Opera Išmėgink Safari Išmėgink Safari

 

Jeigu, vis tiek, nori likti su Microsoft, tai bent jau atsisiųsk naujausią jų siūlomą naršyklę (Edge), kad būtum labiau apsaugotas nuo įsilaužimų į tavo kompiuterį ir gražiau matytum svetaines, kurios yra sukurtos panaudojant naudojusias HTML5 ir CSS3 technologijas – taip, kaip jas rodo, gerai šias technologijas palaikančios, jau minėtos alternatyviosios interneto naršyklės.

Microsoft Edge interneto naršyklė