O kaip dabar naujame teksto redaktoriuje įkelti Youtube klipą į savo svetainę?

Geras klausimas. Gerai, kad ir atsakymas paprastas.

Viskas, ką galėjai daryti sename teksto redaktoriuje, gali daryti ir naujajame (ir dar daugiau), tiesiog, kai kuriuos dalykus reikia daryti šiek tiek kitaip.

Kaip dabar į svetainę kelti  vaizdo klipus iš Youtube paskaityk šiame straipsnelyje iš mūsų D.U.K. (Dažniausiai Užduodami Klausimai).


Na, o dabar, apie tai, kodėl naujasis būdas yra geresnis.

Nors senajame redaktoriuje buvo Youtube mygtukas (dabar tokio nebėra), keliant video per jį buvo tikimybė, kad kai kurie svetaine.lt klientai suklys tokiose vietose:

  • Youtube pradėjo naudoti adresų trumpinimą, t.y. vietoj to, kad vartotojui nurodyti pilną (tikrąjį) adresą iki vaizdo klipo, pradėjo pateikinėti trumpesnį (pakaitinį) variantą. Pvz. pilno adreso – http://www.youtube.com/watch?v=THuyu2sbhos, trumpasis pakaitinis variantas būtų – http://youtu.be/THuyu2sbhos. Senajame redaktoriuje Youtube mygtukui būtinai reikėjo nurodyti pilną adresą iki video, o vartotojams, tuo tarpu, Youtube stengėsi pirmiausia pateikinėti tik trumpąjį adreso variantą. Taigi, redaktorius laukia tikrojo adreso, o vartotojas jam duoda pakaitinį (užmaskuotą) adresą iki video. Rezultatas – nesusipratimas. Jei nieko nesupratai, ką ka tik perskaitei, vadinasi, suklydęs būtum ir tu.
  • Senajame redaktoriuje, keldami Youtube video per Youtube mygtuką, vartotojai kartais nesugebėdavo pasirinkti proporcingo video aukščio ir pločio santykio.

Taip pat, keliant video senuoju būdu, buvo per mažai kontrolės ir pasirinkimo laisvės, kaip pateikti savo video lankytojui, t.y.:

  • Įkėlus video klipą senuoju būdu, Youtube grodavo vaizdo klipus su savo senesniu vaizdo grotuvu, kuriame nebuvo galimybės išdidinti vaizdą per visą ekraną (Full Screen) ir kt. naujausių funkcijų.
  • Pasibaigus vaizdo klipui, Youtube vaizdo grotuvas automatiškai pasiūlydavo lankytojui peržiūrėti ir kitus vaizdo klipus iš Youtube portalo, o galimybės uždrausti tokį rodymą – nebuvo, bet tu juk nenori, kad tavo lankytojo dėmesys nukryptų kitur.

Taigi, susumuojam naujojo vaizdo klipų įkėlimo būdo pliusus:

+   visada sugebėsi įsikelti video,
+   tavo video aukštis ir plotis visada bus proporcingas,
+ visada naujausias Youtube vaizdo grotuvas (vaizdo kokybės ir dydžio per visą ekrano pasirinkimai bei kitos funkcijos),
+  gali išjungti kitų video rodymą iš Youtube portalo, kai pasibaigia tavasis video.

Dar neturi vaizdo klipo, kuris grotų tiesiai iš tavo svetainės?
O gal vertėtų išbandyti ir šį e-marketingo būdą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *